Mladi čuvaju „pluća Podgorice“
- Desk MOACG
- Mar 6
- 1 min read
Volonteri Mreže za omladinski aktivizam Crne Gore (MOACG) učestvovali su u zimskoj volonterskoj akciji čišćenja park šume Gorica, realizovanoj na poziv Agencije za upravljanje zaštićenim područjima Podgorice.

U akciji je učestvovao Tim za ekologiju, zaštitu životne sredine, nauku i sport MOACG, predvođen koordinatorom Aleksom Obradovićem, zajedno sa mladim volonterima, kao i učenicima osnovnih i srednjih škola. Tokom akcije prikupljane su grane, oborena stabla i drugi biljni ostaci sa vršnog platoa brda, čime je dat doprinos uređenju i očuvanju jednog od najvažnijih prirodnih prostora u Glavnom gradu.

Ovakve aktivnosti još jednom potvrđuju važnu ulogu mladih u zaštiti životne sredine i očuvanju zajedničkih javnih prostora, ali i značaj zajedničkog djelovanja institucija, organizacija i građana u očuvanju park šume Gorica – simbola Podgorice i „pluća grada“.






















